October 2016

miluj.

30. october 2016 at 22:39 | Tiernan |  závislosti
Nedávno jsem se pozastavila nad jednou kapitolou mé právě rozečtené knížky Adulting od Kelly W. Brown, a docela ráda bych se k tomu vyjádřila.
Autorka této příručky (kterou mi mimochodem jeden den podal otec a se slovy "Až na to čištění záchodů bělidlem, který je podle mě hovadina, tam je hodně užitečnejch a pravdivejch věcí, tak tady to máš a dospěj konečně!") v první kapitole pojednávala o psychických změnách. A jedna z nich zněla:

"Přestaň milovat ironicky. Prostě miluj."

(that's a fuckin good point.)

Řekněme, že máte rádi tanečky Britney Spears. Nebo že vám je dvacet, ale stále se nemůžete nabažit High School Musical. Nebo prostě fakt milujete pokrmy od Ládi Hrušky, užíváte si poslouchání Káji a opravdu, ale opravdu zbožňujete Skrillexe. Prostě cokoliv, co vám osobně přijde, že je společností považováno za "trapné", ale zároveň to milujete.

Tak to prostě milujte. Nepředstírejte, že to nenávidíte.

Pokud fakt miluješ PPAP a nemůžeš se toho nabažit, posloucháš to každý den cestou do práce a zpátky... Tak to miluj. Nepředstírej, že to nenávidíš, jenom proto, že je to "přece trapný". Ironicky říkat, že "hahaah, no jasně, PPAP je taková srdcovka, fuj", je taky prostě stupidní. Pokud to máš rád, tak to měj rád.

Kelly W. má prostě recht. Nos si kostým koaly do nákupního centra, protože damn, je boží. Trénuj si doma tanečky Britney Spears, protože jo, fakt ti to jde! Oblíkej si do školy kawaii sukýnky ozdobený plastovým sushi s infantilníma ksichíkama, protože dang it boi, fakt ti to sluší, a netrestej se za to, že ti odstátý uši přijdou sexy.

Prostě miluj.
- Tiernan

hai

29. october 2016 at 22:43 | Tiernan |  události
Hello there, smol beans.
Vrátila jsem se, tadá. Po dvou měsících jsem zpět. Plná energie a všeho toho.
Obávám se, že tento blog už nebude nadále anonymní, i když jsem to tak chtěla (a dala bych nevímco za to, kdybych tu anonymitu mohla vrátit). Stačilo pár lidí, a bum - o blogu věděli všichni. To byl důvod, proč jsem si od něj dala pauzu. Nová škola, noví spolužáci, kteří si přečtou všechny moje trashy emo články a budou mít předsudky... Měla jsem strach, tak jsem všechny publikované články dala do šuplíku a odešla.

Ale hey, donut worry, váš emo trash kid je zpět.
Pár článků opět zprovozním a tento nesnesitelný design změním (až se mi do ruku dostane nějaký funkční laptop).
A pak budu pokračovat ve svém už-ne-tak-emo-jako-dřív-protože-se-léčim psaní, bwahaha.


Bye mah bois. I'll be back.