miluj.

30. october 2016 at 22:39 | Tiernan |  závislosti
Nedávno jsem se pozastavila nad jednou kapitolou mé právě rozečtené knížky Adulting od Kelly W. Brown, a docela ráda bych se k tomu vyjádřila.
Autorka této příručky (kterou mi mimochodem jeden den podal otec a se slovy "Až na to čištění záchodů bělidlem, který je podle mě hovadina, tam je hodně užitečnejch a pravdivejch věcí, tak tady to máš a dospěj konečně!") v první kapitole pojednávala o psychických změnách. A jedna z nich zněla:

"Přestaň milovat ironicky. Prostě miluj."

(that's a fuckin good point.)

Řekněme, že máte rádi tanečky Britney Spears. Nebo že vám je dvacet, ale stále se nemůžete nabažit High School Musical. Nebo prostě fakt milujete pokrmy od Ládi Hrušky, užíváte si poslouchání Káji a opravdu, ale opravdu zbožňujete Skrillexe. Prostě cokoliv, co vám osobně přijde, že je společností považováno za "trapné", ale zároveň to milujete.

Tak to prostě milujte. Nepředstírejte, že to nenávidíte.

Pokud fakt miluješ PPAP a nemůžeš se toho nabažit, posloucháš to každý den cestou do práce a zpátky... Tak to miluj. Nepředstírej, že to nenávidíš, jenom proto, že je to "přece trapný". Ironicky říkat, že "hahaah, no jasně, PPAP je taková srdcovka, fuj", je taky prostě stupidní. Pokud to máš rád, tak to měj rád.

Kelly W. má prostě recht. Nos si kostým koaly do nákupního centra, protože damn, je boží. Trénuj si doma tanečky Britney Spears, protože jo, fakt ti to jde! Oblíkej si do školy kawaii sukýnky ozdobený plastovým sushi s infantilníma ksichíkama, protože dang it boi, fakt ti to sluší, a netrestej se za to, že ti odstátý uši přijdou sexy.

Prostě miluj.
- Tiernan
 

1 person judged this article.

Comments

1 Luky Luky | Web | 5. november 2016 at 13:55 | React

Jsem moc rád, že ses navrátila!
Ohledně této myšlenky, souhlasím, ale někdy je těžké přiznat pravdu. Tys uvedla v příklad High School Musical, který jsem sice už dlouho neviděl, ovšem jsem jej kdysi sledoval (snad šest let zpět). Miloval jsem každou písničku, miloval jsem postavy, jednoduše vše. Když jsme se o tom bavili s kamarádkami, dokázali jsme o tom všem diskutovat hodiny, které jsme následně zúročili na párty (ve třech lidech, přičemž já jsem si hrál na Ryana s DJ pultem z papíru). Když ovšem přišel na rozhovor s bratrem, tak jsem řekl, že je to fakt strašná hovadina a že nechápu, jak se na to někdo může dívat.
Je někdy těžké říci, že něco milujeme, protože se bojíme předsudků. Snad se mi ovšem otevřou oči a už se nebudu bát přiznávat i to, co mám rád, protože to je přeci jen součást mě samotného a lidé by to měli vědět, pakliže je chci kolem sebe. :)

2 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 15. january 2017 at 16:22 | React

hezky, na tohle já někdy nemám koule no :D ale minimálně bych taková bejt chtěla

pro mě je největším takovým úspěchem koupě Agraelovy mikiny a je jedno že je o pár čísel větší a hodí se spíš na kluka, deal with it~

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama