January 2017

poohlédnutí za rokem 2016 // things i want to achieve in 2017

13. january 2017 at 23:29 | Tiernan |  závislosti

Rok 2016 byl děsný, ale skvělý zároveň. Kdybych ho měla popsat jedním slovem, neváhala bych a zvolila přídavné jméno "divnej", a říkejte si co chcete, ale rok 2016 byl, alespoň pro mne, divnej od začátku do konce.
Chtěla bych se za ním maličko poohlédnout.

V lednu 2016 jsem byla potopená ve všem možném, ani se tím nechci nijak moc babrat - protože jak praví jedna moje modrovlasá kamarádka: "Nešťourej se v hovně, ještě víc pak smrdí" - což se ale spolu s coming outem v únoru den před Valentýnem změnilo o něco k lepšímu. Nemůžu uvěřit, že to je sotva rok - mám pocit, jako by to byla věčnost. Když jsem si pročítala ty staré články a zápisky, bylo mi sice smutno, ale zároveň jsem se musela smát, protože jestli jsem si v blízké době myslela, že jsem depresivní fazole*, tak hA roasted, podívejte se na mě teď a na mě před rokem. Už nejsem depresivní fazole, jsem jen posutnělá fazole**.
Do konce března jsem už byla vyoutovaná většině lidem, na kterých mi záleželo.

-Fun fact: když jsem byla menší, byla jsem ukázkový homofob. Někdy ve dvanácti letech jsem začala sledovat buzzfeed jako šílená (tehdy odešla moje homofobie, protože jsem zjistila, že mít fobii sama ze sebe je dost stupidní), a s tím souvisel i můj crush na Brittany Ashley, + tou dobou jsem nějakým záhadným způsobem narazila na Annu Kendrick a Brittany Snow. Boom. Moje první tři celebrity crushe, když nepočítám nějakou členku jedné JPOP skupiny a disney princezny v dobách, kdy mi bylo devět.

-Fun Fact no.2: Mám opravdu hodně crushů. Co se týče celebrit, tak "jenom" asi 10, ale crushů v realném životě bych byla schopná počítat docela dost dlouho.

V květnu se našim sousedům narodily koťátka, a absolutně netuším, co se stalo, ale pomocí černé magie a dlouhodobého žadonění maminka svolila, že si tu menší breberku se střapečkem na oušku vezmeme. Do léta byla Marlee naše.

Před koncem školy jsem se rozhodla, že už to v tom institutu opravdu nemá smysl. Nepříjemné prostředí, nerespektující učitelé (a studenti) a opravdu velké množství těžkých autistů*** mě dohánělo k šílenství, takže jsem celý květen a červen brouzdala internetem, za účelem najít pro sebe něco lepšího.
A opravdu jsem to "něco" našla. Ještě pořád jsem v mírném šoku z toho, jak mile se k nám pedagogický sbor chová.

Letní prázdniny se mi slily do jedné velké šmouhy, takže o těch asi nic moc nepovím. Ale byly to prázdniny, takže nemohly být zas tak špatné, ne?
Někdy tou dobou jsem zase začala používat tumblr, a zamilovala jsem se (ano, opět) (miluju hodně věcí, ok).
Září jako kdyby bylo synonymum pro nervozitu, žádný spánek a tupé usmívání se na všechny nové spolužáky, i když bych se nejradši někde schoulila s knížkou (jenže to jsem nemohla, musela jsem přece "zapadnout" a "udělat dobrý dojem") (a "nebejt tak asociální", jak s oblibou říkává moje maminka).
V září jsem také udělala velký krok a nějak tak sdělila svému alltime crushi (here we go again with this crush thing), co pro mě znamená, a upřímně? Cítím se mnohem líp.
Ale to se po měsíci změnilo, protože fuckit, jsem prostě děsná, co se týče crushů. Gawd.
Říjen, listopad a prosinec byly měsíce protkané hádkami. Opět se budu držet hesla modrovlasé kamarádky, "Nešťourej se v hovně, ještě víc pak smrdí"... A všemi nenáviděný rok 2016 tím byl ukončen. Akorát bych ráda na závěr poznamenala, že ta silvestrovská oslava u kamarádů byla skvělá, až na to, že už asi nikdy neuvidím svoje oblíbené tričko s potiskem uzlů a do smrti nezapomenu ten puch, který se line ze psích bobků - obvzlášť, když je někdo rozmaže po celé podlaze matrací. Neptejte se mě, jak se to stalo, ale prostě se to stalo. (Měly jsme se držet hesla modrovlasé kamarádky...) Příště prý jdeme do ŠlágraTV, abychom si na nový rok zatančili s důchodci.

* - prosím žádné hejty, prostě mi přijde, že já a fazole máme hodně společného
** - iMPROVEMENT hUH
*** - proti autismu opravdu nic nemám, vyrůstala jsem doslova obklopená dětmi s autismem. Můj velmi dobrý kamarád byl autista, lehký autismus má i můj mladší sourozenec... Jenže chodit na školu, kde v každé třídě máte minimálně dva těžké autisty a jednoho asistenta, strach projít třetím patrem, protože tam sídlí jeden hodně agresivní, během psaní pololetních testů poslouchat jekot z chodby... Nic příjemného. Na člověku to, spolu s tyranizujícími učiteli a obrovskou dávkou bichlování látky, která absolutně nedává smysl, zanechá dost velké následky. Když jsem byla v primě, šla jsem odevzdat nějaký papír učitelce z jiné třídy, a přišla jsem to místnosti plné mrtvol nadopovaných kofeinem a nikotinem.

- - -

Věci, kterých bych chtěla dosáhnout v roce 2017: (klišé alert)

- Víc se hýbat, protože damn, dva roky uvolnění z těláku je dlouhá doba, a možná bych měla mezitím dělat něco jiného než sedět doma a koukat na anime s kartonem vanilkového mléka v ruce

- Dělat více umění, protože mi dělá radost

- Fotit více polaroidů, protože chci mít více vzpomínek

- Nejíst ani moc, ani moc málo, prostě tak akorát, protože váha skákající nahoru a dolů není nic příjemného

- Nedělat si se vším tolik hlavu, protože na to je život moc krátkej :)

- Tiernan

zdroj obrázků: sunbvrnt/tumblr